Türkiye Haberleri

28 Ekim Perşembe bugün PTT kargolar kaça kadar açık? 29 Ekim’de PTT kapalı mı, çalışıyor mu?

28 Ekim ve 29 Ekim günü PTT ve kargoda işi olan vatandaşların en çok merak ettiği sorular arasında bu iki kurumun çalışıp çalışmadığı. Resmi kurum olan PTT kamu kurumları yönetmeliğine tabidir. Cumhuriyet Bayramı’nın bir önceki günü olan 28 Ekim tarihinin kamu kurumlarına yarım gün resmi tatil olarak bilinmesinden dolayı vatandaşlar 28 Ekim Perşembe günü yarım gün mü olacak sorularını düşünüyor.

29 EKİM’DE PTT KARGOLAR KAPALI MI, ÇALIŞIYOR MU?

Resmi tatillerde kamu kurum ve kuruluşları kapalı oluyor. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı sebebiyle bir buçuk gün resmi tatil olarak geçiriliyor. 28 Ekim Perşembe yarım gün, 29 Ekim Cuma ise tam gün resmi tatil olarak geçirilecek. Bu sebeple 28 Ekim öğle saatlerine kadar PTT hizmet verecek ardından 29 Ekim resmi tatili başlayacak.

28 EKİM’DE PTT ve PTT KARGOLAR AÇIK MI?

Kargolar normalde hafta içi ve cumartesi günleri çalışıyorken resmi tatillerde genellikle kapalı oluyor. Yarım gün olan günlerde ise kargo firmalarına göre çalışma düzenleri farklılık gösterebilir. PTT ve PTT kargo resmi tatillerde çalışmıyor. Diğer kargo firmaları da resmi tatillerde kapalı oluyor. Buna göre 28 Ekim’de öğlene kadar PTT ve PTT kargo açık olacak.E-Haber.org Türkiye’nin Haber Sitesi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

five + 19 =

Başa dön tuşu