Yerel Haberler

Bodrum’da temizlik çalışmaları devam ediyor

MUĞLA’nın Bodrum ilçesinde belediye ekipleri ile gönüllüler kış öncesi, dere yataklarını temizledi. Ekipler 2 saatte 55 torba çöp topladı.

Bodrum Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekibi ile 2 yılı aşkın süredir Bodrum’da temizlik çalışmaları yürüten ‘Misgibi1Bodrum’ gönüllüleri, Müskebi Mahallesi’nden geçen Çalılık Deresi’nde temizlik etkinliği gerçekleştirdi. Çalılık Deresi’nin Müskebi merkezinden geçen kısmında yaklaşık 2 saat süren temizlik çalışmasında 55 torba çöp toplandı.

Bodrum Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü yetkilileri, geçen sene de aynı bu gölgeden yine ‘Misgibi1Bodrum’ gönüllüleriyle birlikte 60-65 torba çöp çıkardıklarını hatırlatarak, “Gelişi güzel doğaya atılan çöpler yüzünden dere yataklarımız çöplerle doluyor ve bu çöpler maalesef yağmur yağdığında menfezlerde, mazgallarda tıkanmaya neden oluyor. Bu tıkanmalardan dolayı taşkınlar oluyor ve vatandaşlarımız zarar görebiliyor. Bodrum genelinde 15 bine yakın çöp konteynerlerimiz mevcut, lütfen çöplerinizi buraya atın, dere yataklarımız çöp kutusu değildir” ifadelerini kullanıldı.

BODRUM (Muğla), (DHA)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

five − 4 =

Başa dön tuşu