Sağlık Haberleri

Etten sonra hangi tatlıları tüketmeliyiz?

Ette yağ oranı yüksek olduğu için kalp ve tansiyon hastalıklarına yol açabilir. Et sonrası tatlı tüketimi olacak ise mutlaka düşük yağ oranı olan etler tercih edilmelidir.

Et iyi pişirilmeli kanlı kalmamasına dikkat etmelisiniz. Etteki yağ ve tuz oranı kalp krizi riskini tetikler. Bunun için etten sonra limon, tatlıdan sonra sirke tüketmek riski düşürür. Limon önemli bir antioksidan olduğu için C vitamini açısından oldukça güçlüdür. Etin kanserojen etkilerinin azalmasında büyük rol oynar.

Protein oranı yüksek olduğu için etten sonra hafif olan sütlü tatlılar tüketilmelidir. Özellikle diyabet hastaları etten sonra tatlı tüketimine çok dikkat etmelidirler. Çünkü tüketilen tatlı kan şekerini hızlı ve kontrolsüz bir şekilde yükseltir.

Tatlıdan sonra sirke tüketimi de sirkenin içerdiği asetik asit antiglisemik etki gösterir ve gastrit boşalma dediğimiz mide boşalması süresini uzatır. Böylece tatlı tüketiminden sonra oluşan hızlı acıkma ve fazla yeme isteğinin önüne geçebilirsiniz.E-Haber.org Türkiye’nin Haber Sitesi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 × one =

Başa dön tuşu