Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarından öne çıkanlar:

Bugün 763’ü subay, 2 bin 937’si astsubay olmak üzere toplam 3 bin 700 evladımızı görev yerlerine göndermenin heyecanını yaşıyoruz.

Bu mezunlarımız arasında kendi öğrencilerimizin yanı sıra dost ve kardeş ülkelerden gençlerimiz de bulunuyor. Her biri milletimizin gönül elçisi olan misafir öğrencilerimizi de kutluyor, kendilerine ülkelerinde üstlenecekleri görevlerde başarılar diliyoruz.

İnşallah bu öğrencilerimiz hem kendi toplumlarına hizmet edecek, hem de münasebetlerimizin gelişmesine önemli katkılar sağlayacak. Subay ve astsubaylarımızı en donanımlı şekilde yetiştiren hocalarımıza, komutanlarımıza ve elbette ailelerimize şahsım, ailem ve milletim adına teşekkür ediyorum.

“SURİYE’DE NE İŞİMİZ VAR?” DİYENLERE YANIT

Coğrafi konumu, kültürel ve beşeri bağları nedeniyle Türkiye’nin komşularına arkasını dönme lüksü yoktur. Yüzyıllar boyunca cihana adalet dağıtmış ecdadın torunları olarak ‘Bize ne Filistin’den, Kudüs’ten, Suriye’den’ diyemeyiz.

Yunanistan’a yapılan askeri yığınağı gördüğü halde, hala savunma sanayisi atılımlarımızı eleştiren varsa, stratejik öngörüsünü kaybetmiş demektir.

Yabancı basına Türkiye’yi, savunma sanayii hamlelerini şikayet edenlere sadece acıyoruz.

 e-haber son dakika haberin adresi