Terör örgütü PKK’nın siyasi kolu HDP’den Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu, Youtube’da yayınlanan Babala TV’de Oğuzhan Uğur’un konuğu oldu.

İzleyiciler arasında bulunan Şehit Anaları Derneği Basın Sözcüsü Beyza Tufan, Gergerlioğlu’na soru sormadan önce, “Ömer Bey şu anda milletvekili sıfatıyla karşımızda olmanız açıkçası benim işin bir şey ifade etmiyor. Çünkü bugün bir kere daha gördüm ki siz saçtığınız fitneyle insanların zihinlerine kurşun sıkıyorsunuz.” dedi.

Daha sonra sorularına geçen Tufan, “Tutturmuşsunuz bir Kürt meselesi, Kürt sorunu. 40 yılı aşkın zamandır binlerce insanın ölmesine neden oldunuz saçtığınız fitneyle. Kürt sorunu dediğiniz şey tam olarak nedir? Anayasamızda Türk ve Kürtlere ayrı maddeler mi var? Siz terör örgütüyle bu kadar ilişikli bir parti olmanıza rağmen, ben doğru bulmasam da, Meclis’te hala 50 küsur milletvekili ile temsil hakkına sahipsiniz. Partilerde Kürt siyesetçiler var. Yani her arenada temsil hakkınız var. Ben şunu öğrenmek istiyorum: HDP, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nden toprak koparmak istiyor mu, istemiyor mu? HDP, özerk Kürdistan kurmak istiyor mu, istemiyor mu?” ifadelerini kullandı.

Beyza Tufan’ın soruları karşısında zor anlar yaşayan Gergerlioğlu, partisinin terör örgütü ile bağlantısı, özerk devlet talebi ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nden toprak koparmak isteyip istemediğine ilişkin soruya kaçamak yanıt verince seyircilerin tepkisiyle karşılaştı.

 

e-haber son dakika haberin adresi