24 TV ekranlarında Esra Elönü’nün sunduğu Arafta Sorular’ın bu haftaki konuğu Sosyolog Yazar Prof. Dr. Yasin Aktay oldu.Programda Esra Elönü’nün sorularını yanıtlayan Aktay, gündeme ilişkin açıklamalar da bulundu.

25. ve 26. dönem AK Parti Siirt Milletvekilliği görevinde de bulunan Aktay, hükümetin hizmet politikalarını değerlendirdi.

Yapılan projelerde sok kesimin rahatsızlığına değinen Aktay,  sol kesimin muhafazakar kesimin hiç iyi bir şey yapamaz görüşünde olduğunu vurguladı.

“SOL KESİMDE KISKANÇLI GÖRÜYORUM”

Aktay, bunu kıskançlık olarak gördüğünü belirterek şu ifadeleri kullandı;

“Sol kesimde ben kesinlikle kıskançlık olarak görüyorum iyi bişey yaptığımız zaman bize yakıştırmıyorlar. AK Partili bi insan iyi bişey yapamaz. Yapıyorsa işin içinde hele de yatırım varsa ‘parayı götürüyorlardır’ diyorlar.

“SİİRT’E 10 MİLYON DOLAR YATIRIM GETİRDİM”

Yeni bir iş adamın önü açılmaya çalışıyor, devletin imkanları peşkeş çekiliyor diyorlar. Yani ben ne yaptığımı kendim biliyorum. Siirt gibi bir yere 100 milyon dolarlık yabancı yatırımı ikna edip, Siirt’e getirmek.

Ben Siirt’e milletvekil olarak seçildiğim zaman bi sosyolojik perspektifim var bi Arap tanışıklığım var, bunları ben bir araya getirdim bir kuruş para almadan yaptım. Niçin yaptım kendi şehrime görevim var.

“ÇAMUR ATIYORLAR”

Belirli gruplardan bahsederken içlerinden birtakım insanları yine ayırt edelim, biz yine vicdan ölçülerinden kaçmayalım. Gerçekten sola inanan, solun iyiliğine inana birtakım insanları tenzi edelim ama bir sol kesim var. O sol kesim gerçekten muhafazakar kesimin iyi bir şey yapacağına inanmıyor. Gördüğü zaman çamur atmaya çalışıyor.”

 e-haber son dakika haberin adresi