Yerel Haberler

Kırklareli’de ‘Temizlik kirletmemekle başlar’ etkinliği

 


Vahit İŞBAŞARAN/KIRKLARELİ,(DHA)- KIRKLARELİ’de Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu öncülüğünde çevre temizliğine dikkat çekmek için, Karahıdır Korusu’nda, ‘Temizlik kirletmemekle başlar’ etkinliği düzenlendi.

Karahıdır Korusu’ndaki, ‘Temizlik kirletmemekle başlar’ etkinliğine Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu, eşi Sibel Kesimoğlu,  Belediye Başkan Yardımcıları Arda Kolcular, Burcu Bölükbaşı, Aydemir Can, belediye meclis üyelerinden Samet Babacık, Elmas Büyükdere, Esra Cansu Boyraz, Ali Gökçen, Savaş Çekinmez, Ayten Doymaz, Fahrettin Kaya, Ersin Kırmızıtaş, çevre gönüllülerinden oluşan Arasta Burada Grubu ile belediye personeli katıldı.

Karahıdır Korusu’nun her bir köşesine dağılan katılımcılar, yaklaşık 2 saatlik süre içerisinde plastik, kağıt ve cam ağırlıklı atıkları toplayarak, çuvallar dolusu çöpü koru meydanında yer alan simgesel çöp kafesinde topladı. Başkan Kesimoğlu, Covid-19 salgını döneminde temizlik konusunda vatandaşlara daha uyarlı olmaları konusunda çağrı yaparak, Kırklarelililerin sosyalleştiği, temiz hava aldığı Karahıdır Korusu’nda yapılan bu sosyal sorumluluk projesinin örnek olacağını söyledi. Kesimoğlu, “Yaşadığımız bu doğayı ve çevreyi atalarımızdan miras değil, çocuklarımızdan emanet aldık. Çocuklarımıza ne kadar değer ve önem veriyorsak doğaya da o ölçüde önem vermemiz gerekiyor” dedi.E-Haber.org Türkiye ve Dünya’dan Son Dakika Gelişmelerini Takip Eden ve Okuyucularıyla buluşturan Haber ve Magazin Sitesi.

kaynak:CNN

Tıkla Haber'e Değerli Yorumunu Kat

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam Engelleyiciyi lütfen kapatınız