Son Dakika Haberleri

KPSS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? Gözler ÖSYM sonuç sayfasında!

2021 yılında kamu kurumlarında görev almak isteyen adaylar geçtiğimiz günlerde tercih işlemlerini tamamladılar. Sonuçların ilan edilmesinin ardındansa adaylar herhangi bir kuruma yerleşip yerleşemediklerini öğrenecekler. Peki, sonuçlar hangi tarihte ilan edilecek?

KPSS TERCİH SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Sonuçların ne zaman açıklanacağı ile ilgili ÖSYM’de resmi bir tarih bulunmasa da yaklaşık 2 haftalık değerlendirmenin ardından sonuçların açıklanması bekleniyor.  Bu tarih göz önüne alındığında sonuçların bu hafta içerisinde açıklanabileceği tahmin ediliyor. Sonuçlar kurumun sonuç sorgulama sayfası olan “sonuc.osym.gov.tr” adresinden ilan edilecek.

ÖSYM SONUÇ SAYFASI İÇİN TIKLAYINIZ…

ÖSYM’nin sonuçlarla ilgili yaptığı bilgilendirme ise şöyle:

Adaylar, yerleştirme sonuçlarını T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile ÖSYM’nin internet sayfasından öğrenebileceklerdir. Yerleştirme bilgileri, yerleştirme sonuçları ÖSYM’nin internet sayfasından adaylara ve kamuoyuna açıklandıktan sonra ÖSYM tarafından ilgili kurumlara elektronik ortamda verilecektir.

Yerleştirme sonuçları ile ilgili olarak adaylara ve ilgili kurumlara postayla herhangi bir belge gönderilmeyecektir. Kamu kurum ve kuruluşları bu bilgileri, elektronik ortamda kendi şifreleriyle (ÖSYM’den edindikleri/edinecekleri kurum şifresiyle) edineceklerdir. Bir kadro veya pozisyona yerleşen adaylar atanmak üzere doğrudan yerleştirildikleri kamu kurum/kuruluşlarına başvuracaklar, atanmak için hangi evrakın gerekli olduğunu ve bu evrakın hangi tarihe kadar nereye teslim edilmesi gerektiğini bu kurum veya kuruluşlardan öğreneceklerdir.

 E-Haber.org Son Dakika Haberin Adresi. Son Dakika Haber

E-Haber Son Dakika Haberleri Kaynak:CNN

Tıkla Haber'e Değerli Yorumunu Kat

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam Engelleyiciyi lütfen kapatınız