Yaşam Haberleri

Sad Suresi Türkçe, Arapça Anlamı Ve Okunuşu: Sad Duası Faydaları Ve Faziletleri (Tefsiri Ve Diyanet Meali Dinle)

Sad Suresi’nin Tefsiri

İlk ayette yer alan Kuran kelimesi ile kitabın bir öğüt, insanlık için bir uyarı niteliğinde olduğu belirtilmiştir. Ayrıca şerefli ve şanlı Kuran’a yemin edilerek insanların batıl inançlardan uzak durması gerektiği yinelenmiştir. İnsanlar hakkı ve adaleti her şeyin üzerinde tutmalıdır. Kişi onuruna yakışmayan davranışları katiyen yapmamalı ve erdemli bir insan olmalıdır. İnsanlar öbür dünyayı hatırlamalı ve orada hesap vereceğini unutmamalıdır. Şayet iyi ameller işleyen kimseleri mutlaka bir müjde beklemektedir.

Sad Duası Faydaları Nelerdir?

Sad Suresini okumak kişiye oldukça faydalıdır. Pek çok Peygamberin kıssalarının geçtiği bu sureden alınabilecek büyük bir öğüt ve yarar vardır. İnsan, en başta insan olduğunu unutmamalı ve Allah’ın yolundan sapmamalıdır. Onurlu, erdemli ve şerefli bir insan olmak oldukça önemlidir. Kişi inkara gider ya da kendini azgınlığa, sapıklığa vurursa bunun affı yoktur. Özellikle bir canlıya zarar veriyor ve onun hayatını etkileyecek davranışlarda bulunuyorsa Allah’ın hiç bitmeyen azabı ile karşılaşır. Gerek bu dünyada gerek ömür dünyada Allah’ın gözünden düştüğü gibi, Allah’ın vereceği cezalarla da yüzleşecektir. Sad Suresi insana kendisini toparlaması ve bu tip davranışlardan kaçınması için bir öğüt niteliğindedir.

Sad Duası Faziletleri Nelerdir?

Sad Suresinin faziletleri oldukça eşsizdir. Rivayete göre her kim Sad Suresini anlayarak okursa, Allah o kişiye misliyle sevap verir. Kişiyi günaha girmekten korur. Aynı zamanda önce şeytanın daha sonra insanların şerrinden korunmak için Sad Suresi mutlaka okunmalıdır. Hak ettiği mala ve mülke sahip olmak isteyen kişi de yine Sad Suresini okumalıdır. Allah, kişinin yolunu da bahtını da açık eder. Bunun yanı sıra işlediği bir günah nedeni ile tövbe etmek isteyen kimse de Sad Suresini okuyabilir.

 E-Haber.org Türkiye ve Dünya’dan Son Dakika Gelişmelerini Takip Eden ve Okuyucularıyla buluşturan Haber ve Magazin Sitesi.

kaynak:CNN

Tıkla Haber'e Değerli Yorumunu Kat

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam Engelleyiciyi lütfen kapatınız