Türkiye Haberleri

SON DAKİKA: Ehliyet sınavları iptal mi 2021? Direksiyon sınavları ertelendi mi?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “29 Nisan 2021 Perşembe akşamı saat 19.00’dan başlayıp, 17 Mayıs 2021 Pazartesi sabah 05.00’e kadar sürecek şekilde tam kapanmaya geçiyoruz. İçişleri Bakanlığı genelgesinde belirtilen istisna tutulan kuruluşlar hariç, tüm iş yerleri faaliyetlerine ara verecektir. Anaokulu, kreş, 8’inci ve 12’nci sınıflar dahil, tüm kurumlarda yüz yüze eğitime ara verilecek, tüm sınavlar ertelenecektir. ‘’ açıklamasını yaptı. Peki ama ehliyet sınavları iptal mi?

Ehliyet sınavları iptal mi?

Teorik sınavlar hafta içi veya hafta sonu yapılıyor. Direksiyon sınavlarına geçen aylarda ara verilmişti. 15 Ocak 2021 Tarihinde MEB tarafından yayınlanan yazıda direksiyon sınavına giren kursiyerler ve direksiyon sınavından görev alan personel sokağa çıkma yasağından muaf tutulacak ve direksiyon sınavları yapılacak ifadeleri yer almıştı. Fakat tam kapanma döneminde henüz bir açıklama yapılmadı. Milli Eğitim Bakanlığı ve İçişleri Bakanlığının genelgesi yayınlanır yayınlanmaz haberimizde yer alacak.

E-haber.org Türkiye ve Dünya’dan Son Dakika Gelişmelerini Takip Eden ve Okuyucularıyla buluşturan haber ve Magazin Sitesi.

kaynak:CNN

Tıkla Haber'e Değerli Yorumunu Kat

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam Engelleyiciyi lütfen kapatınız